איך לגשר על פערים בתפיסות בין אנשים

לאנשים שונים יש תפיסות שונות. מה עושים עם זה?

תפיסה היא דבר עמוק. זה איך שאנחנו רואים את העולם, כמו משקפיים דרכם אנחנו מתבוננים ומפרשים את המציאות. לי יש תפיסת עולם חילונית-מדעית. אני מסתכלת מסביבי ורואה חוקי טבע והסתברות. לאנשים אחרים יש תפיסת עולם דתית. הם מתבוננים בעולם ורואים כוונה והשגחה עליונה. איך אנחנו יכולים לתקשר?

איך אנחנו יכולים להיות הוגנים ואפילו אוהבים זה לזה אם אנחנו מתבססים על בסיסים כל כך שונים?

תפיסה היא עמוקה

תפיסות מבוססות על חינוך, הסטוריה, אישיות ועוד. לא בקלות משנים תפיסות, ולא תמיד אנחנו רוצים לשנות את התפיסות שלנו. החברה שלנו צריכה אנשים שיחזיקו בתפיסותיהם ויובילו לשינויים בהתאם. מתנהלת כעת מחאה נגד אפליית מערכת אכיפת החוק כלפי שחורים בארה"ב. לתפיסת אנשים מסוימים, כולל לתפיסתי, זה חשוב. נדרש שינוי ואנחנו צריכים שאנשים יובילו אותו. בתקופות שונות אנשים הובילו לשוויון זכויות גדול יותר לנשים, ולשלום בין עמים – מתוך תפיסות חזקות.

הזדהות עם תפיסה

תפיסות הן טובות. זהו מותר האדם על הבהמה. הבעיה מתחילה בהזדהות עם תפיסה. כאשר אנחנו חושבים ומרגישים שיש רק תפיסה אחת: שלנו. כאשר העיניים שלנו לא יכולות לראות דבר אחר מלבד מה שאנחנו רואים, גם לא לרגע. מכאן מגיע נתק, שיכול להוביל גם לתוקפנות ולאלימות. אני רואה את האמת, אתה מחזיק בשקר, ואין לנו איך לדבר. בטח אין לנו איך להיות חברים או לעבוד יחד לכוון פתרונות.

זה לא רק ברמת החברה, זה קורה בתוך הבית, חברויות, זוגיות ומשפחה. לי חשוב לתכנן מראש את הסופ"ש. אתה רוצה להיות חופשי וספונטני. בתפיסה שלי תוכניות הן טובות, מרגיעות, מלהיבות. עבורך הן כלא.

אמפתיה לתפיסה שונה

אמפתיה היא היכולת לעמוד בנעליים של אדם אחר, לרגע, ולראות את העולם דרך המשקפיים שלו. דרך התפיסה שלו. זה לא רק "אני מבין איך אתה חושב". זה "לרגע, אני חושב כמו שאתה חושב". אני מרגיש מה שאתה מרגיש. לרגע. אני לא צריך לפעול מתוך התפיסה שלך, אני לא צריך לשנות את שלי. אני רק עומד בצד שלך, לרגע. עם אדם קרוב – אני אפילו מחפש להרגיש בגוף שלי את התחושה שלך. לרגע. לסנכרן את הנשימה שלי עם שלך. בתור תרגיל, אפילו.

ואז אנחנו יחד. אנחנו חוזרים להיות שני בני אדם, ולא רק התפיסות שלנו. אנחנו לא מזוהים עם התפיסות שלנו. יש לנו תפיסות, כמו שיש לנו יד או רגל. תמיד יהיו לנו. אבל אנחנו לא התפיסות שלנו. בתור שני בני אדם אנחנו יכולים להיות חברים, לאהוב, לשתף פעולה ולמצוא יחד פתרונות.

להיות רלוונטי לאדם אחר

אישית, אני עושה את זה כל הזמן. דיברתי היום עם 7 לקוחות. 4 מהם – גברים חובשי כיפה. אנחנו שונים בהרבה דברים. אבל אני יכולה לעמוד בנעליים שלהם לרגע. אפילו לא לכל השיחה, כי הרבה ממה שאציע יהיה מתוך התפיסות שלי. אבל זה יתבסס על איפה שהם עומדים, ולכן יהיה רלוונטי.

זריקת אנרגיה יומית

אני שולחת כל יום הודעה אחת בוואסאטפ. רעיונות, עידוד וכלים.
רוצים לקבל גם? כאן מצטרפים. 

הספר שלי יכול לעזור

אם הספר שלי אצלכם, פרק 2 רלוונטי לנושאים האלה של מחלוקות.

רוצה עוד למייל?

החומרים הכי טובים שלי על התפתחות אישית. כווני חשיבה חדשים ודחיפה עדינה קדימה.
כאן מזמינים ללא תשלום:

אולי יעניין אותך גם:

האם אימון מתאים לי?

רוצים עסק פורח? ספרו
קצת על עצמכם ועל
העסק בטופס המצורף,
ויחד נבין האם אימון
עסקי מתאים לכם כרגע.

צריכים עזרה בשיווק?

בואו ללמוד לשווק את
העסק עם סרטוני תוכן
טובים, ולמשוך לקוחות
מתאימים. לצאת לאור
ולהרגיש בנוח עם זה.

זריקת אנרגיה יומית

עם השייק של הבוקר או הסלט של
הצהריים, לקבל דחיפה קטנה, רעיון
או תרגיל קטן לערוך עם עצמך.
הודעה אחת ביום, בוואטסאפ

דברים טובים למייל

החומרים שלי שרלוונטיים לקידום עסק וקריירה. כווני חשיבה חדשים ודחיפה עדינה קדימה.
אחת לשבוע.